By-CoMeRT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

By-CoMeRT

Gezin, Görün, Eğlenin...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

YazarMesaj
SaNaL ViRüS
Admin
SaNaL ViRüS

Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Empty
MesajKonu: Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle   Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Icon_minitimePaz Ocak 31, 2010 4:57 pm

Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips2kapak

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 88KB.
Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips2
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 159KB.
Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips21
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 170KB.
Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips22
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 130KB.
Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips23
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 129KB.
Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Grandiaiiips24

Pilot olmak isteyeceksiniz, bulutlara ulaşmak isteyeceksiniz, bu oyun bitmesin diyeceksiniz... Bu oyun için Square ve Gamearts'a teşekkür edeceksiniz... Eğer benim gibi Grandia 3'ü uzun süredir bekleyen tayfadansanız bekleyişlerinizin bittiğine sevinmişsinizdir. Özellikle son günlerde elimdeki RPG'ler tükendiği için büyük bir umutsuzluk içindeydim, Kingdom Hearts 2'nin günler sonra çıkacak olması'nın verdiği sabırsızlık ve Final Fantasy 12'yi beklemekten önümdeki güzel RPG'leri unutuyordum. Square gene son dakika bombasını patlattı ve bizleri uçmanın hayalini kuran 16 yaşındaki Yuki ve arkadaşlarının müthiş maceralarına sokuverdi birden bire...

İlginç İttifak

Öncelikle belirtmeliyim ki Gamearts eskiden Square Enix ile rakip firmaydı, fakat Square'in büyük devi satın almasıyla işlerin seyri değişti, bence iyi de oldu çünkü Square olmasaydı Grandia III olmayabilirdi. Yani ilk başta garipsediğim bu ittifak bence Grandia'nın ruhuna gayet iyi bir değişiklik getirmiş. Oyun şu anda piyasadaki en güçlü grafikleri olan PS2 RPG'si, tabi FFXII ve Kingdom Hearts 2 çıkınca bu değişecek.

Oyunun konusu müthiş bir intro filmiyle zaten temelden verilmiş. Bir uçak inşa edip uçma hayalleri kuran Rotts ve Yuki Anfog kasabasında yaşayan iki gençtir. Yaptıkları 19 uçak denemesi de başarısızlıkla sonuçlanmıştır ve 20. uçaklarıyla test uçuşu yapmak üzeredirler, buna göre Yuki eğer #20 ile denizi aşabilirse test başarılı olacaktır, Yuki gece olduğunda uçuşa başlar fakat Anfog ormanından geçerken uçağının düşmesi ile Alfina ile tanışır ve 2 DVD'lik uzun bir macera başlar...
İlginizi çekecek en büyük olay, oyunun gerçek anlamda yaklaşık 5 saat sonra başlıyor olması, evet yanlış okumadınız, oyun 5 saat boyunca gerçek anlamda başlamıyor, yani size başlarda biraz tempo düşük gelebilir, fakat sonra oyun o kadar hızlanacak ki siz bile bu tempoya yetişemeyeceksiniz.

Curse of Xorn

Oyun konu bakımından gerçekten güzel görünse de ben nedense bir Final Fantasy X etkileri gördüm konuda. Özellikle konunun tapınak ziyaretleri olması, aklı bir karış havada bir gencin, güzel ve kibar bir Priest'e aşık olması size de bir şeyleri hatırlatmadı mı? Daha böyle örnekleri oyunda bolca görmek mümkün, fakat işleniş bakımından konu orijinalliğini koruyor. Yine de klasik bir tema işlenmiş, duygusal problemleri olan ve üzerinde sorumlulukları olan bir kız ve başına buyruk bir gencin aşkı artık gerçekten klişe bir tema olmaya başladı, şu ana kadar gördüğüm en orijinal konu işlenişine sahip RPG Digital Devil Saga idi, biraz Atlus'tan ders almalı firmalar bence.

In The Sky

Soundtrack albümü çıkmış olan bir oyunun müziklerinden beklenmeyecek kadar güzel müziklere ve seslere sahip bir oyun Grandia III. Özellikle her saldırının ayrı ayrı seslendirilmiş olması. Savaş arasında düşman ile aranızda olan diyaloglar, arkadaşlarınızın size söylediği direktifler falan hepsi gayet güzel olmuşlar, seslendirme zaten gayet kaliteli, savaş müzikleri de kendini tekrar eden bir yapıya sahip fakat beni o kadar rahatsız etmediler, belki müziği sevdiğimdendir, sürekli dinlemek için creeplerle savaşa giriyorum. Özellikle oyunun müzikleri klasik Grandia ruhuna sadık kalmış, tabii bu formata ne kadar uymuş bilemeyeceğim fakat gene de gayet güzel müzikler.

Grafikler konusunda iyiler demiştim, gerçekten üzerinde çalışılmış grafiklere sahip bir oyun, aradaki filmler olsun oyun içi grafikler olsun gerçektende üzerinde uzun süre uğraşıldığı belli. Anfog Village'deki yaprakların modellenmesine kadar etkileyiciliğini koruyan grafikleri var. Renk bakımından da gayet renkli bir oyun, dediğim gibi oyunun başlangıç kasabası olan Anfog Village'e kesinlikle uzun bir süre bakmalısınız, ayrıca bazı mekanlarda müthiş gün batımları var ki Dual Shock 2'nizi yere koyup çayınızı yudumlayarak o grafiklere bakakalıyorsunuz bazen, gerçekten göz alıcı grafiklere sahip Grandia 3.
I think some magical attack is brewing!

Savaş sisteminde çok fazla değişikliğe gidilmemiş zaten Grandia'nın kendine has savaş sistemi değişse idi Grandia, Grandia olmazdı. Kısaca anlatmak gerekirse, Creepler ile yolda yürürken karşılaşıyorsunuz, onlara kılıçla saldırıp şaşırtma, ya da onlardan kaçma şansına sahipsiniz, diyelim kılıçla bir kere gömüp saldırdınız, ilk attack sırası size geliyor ve onlar geriden saldırıyorlar. Grandia'nın klasik çemberi burada da duruyor. Çemberdeki kırmızı noktaya gelen karakter saldırı sırasına sahip oluyor, sonra tekrar bütün çemberi dolaşan simge tekrar kırmızıya gelene dek bekliyorsunuz. Bir düşman saldırısını yapmadan kırmızıya gelirseniz o düşmanı cancel etmek mümkün ve bunu zaten çoğu yerde size arkadaşlarınız hatırlatıyor, mesela bir düşman Yuki'ye saldıracakken sırası gelen arkadaşınız "hey biriniz Yuki'yi kurtarsın, Minatour'ü cancel edin" falan diyebiliyor. Onlar demese ben unutuyorum cancel etmeyi genelde, yani gerçekten güzel bir özellik bu. Oyunda Special Attacks, Magical Attacks, Orbs, Critical ve de Combo saldırı seçenekleri var, bunlardan Special Attacks sizin karakterinize has saldırılar ve SP götürüyorlar, Magical Attacks adı üstünde büyüler, her karakterde bulunabilirler, tavsiyem Yuki'yi wind büyüsünde uzmanlaştırmanızdır. Orbs her ziyaret ettiğiniz Guardian'dan aldığınız güçler, sadece charge olduklarında kullanılabilirler ve boss dövüşlerine saklamanızı tavsiye ederim. Critical yüksek hasar veren saldırı türü ve cancel özelliği var fakat garanti değil, combo ise belirli sayıda vurarak yaptığınız küçük hasar veren saldırı türü, combo uzmanı olan birisi yüksek hasarlarda vurabilir tabii ki... Oyunda yeni eklenen bir aerial combo olayı var ki gerçekten yapması çok zevkli, şimdi diyelim bir arkadaşınız düşmanlardan birine critical çekti ve adamı yukarıya fırlattı, sırası gelen arkadaşınıza o sırada combo yaptırırsanız elemanı yukarıda yakalayıp ona yukarda karambol çekecektir, gerçekten acıtan bir saldırı türü ve size karşı kullanılamıyor.

Teh Firah Blade!

Oyunda sadece kasabalarda bulabileceğiniz shop'lardan alışveriş yapıyorsunuz, özellikle kasabalardan ayrılmadan bütün sağlık iksirlerini almanızı öneririm zaten gayet ucuzlar, party heal eden iksirlerden almanız şiddetle tavsiye edilir, ayrıca tüm iyi zırhları ve kılıçları alın mutlaka gitmeden, gerekirse savaşlara girin para kazanın fakat tüm dükkanları tüketin derim çünkü bazı boss savaşları gayet zorluyor. Skill alabileceğiniz Skill Shoplar ve Magic alabileceğiniz Magic Shoplar ve de General Store'lar var. Bunları her kasabada farklı şeyler satarken bulabilirsiniz, özellikle tüm silahlarınızın en iyisini almaya dikkat edin, fakat Alfina için kesinlikle strength veren rod'lardan almayın sadece para kaybı olur. Karakterleri mutlaka farklı elementlerde master etmek çok önemli çünkü bazı düşmanlar çeşitli elementlere karşı zayıflık gösteriyorlar ve bu da sizin şansınız oluyor.

Bu da bitecek o da bitecek hepsi bitecek

Tüm RPG'ler gibi 2 DVD olmasına rağmen Grandia 3'te bitiyor tabii ki, yani önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor arkadaşlar. Garibime giden oyunun 2 DVD'ye göre gayet kısa olmasıydı, sanırım ekledikleri filmler dolayısı ile böyle bir şey oldu, tek DVD olan bazı RPG'ler 40 saat kadar sürerken bunun ilk DVD'sinin 10 saat sürmesi beni tatmin etmedi. İlk DVD 40 saat, ikinci DVD 40 saat sürmeliydi gibime geliyor doğrusu. Şimdi Square'ın bir garezi mi var bilemiyorum, fakat neden en güzel oyunlar ÖSS zamanı geliyorlar diye düşünmüyor değilim, yani yaz tatilinde çıkarsalar oynasak ne güzel olurdu değil mi a dostlar? Fakat olmuyor işte, mutlaka ÖSS yaklaşırken bu tip hit oyunlar geliyorlar ve sizleri esir ediyorlar

Kapatırken şunu demek istiyorum, Grandia 3 gerçekten de Grandia ruhuna sadık kalan, gerçekten hoş bir konuya sahip, son yıllarda gördüğüm en iyi RPG grafiklerini sunan ve bunları yaparken ses konusunda ödün vermeyen müthiş bir RPG, yalnız dikkat oyunu bitirdikten sonra pilot gözlüğü takıp gezmeniz gayet muhtemel, fakat Kingdom Hearts 2 çıkınca da Keyblade ile dolaşmayacak mıyız zaten

Link Kodu: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

http://trgencplay.com

Grandia III - PS2 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Race ON - 2009 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
» FIFA 10 - 2009 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
» Evolution GT - Full - Oyun indir - Download - Yükle
» Portal - Full - Oyun indir - Download - Yükle